optimmedia.cz

Sociální sítě

Sociální sítě, jako jsou Facebook, Google+, Twitter, Pinterest nebo Instagram se stávají mocnou zbraní v oblasti marketingu mnoha firem. Jsou nejen dalšími hodnotnými odkazy pro vyhledávače, ale také komunikačními kanály pro budování vztahů se zákazníky i obchodními partnery, což je mimochodem jedna z nejdůležitějších hodnot, které Vám sociální sítě přinášejí.

Prezentace na sociálních sítích dokáže zvýšit návštěvnost Vašich stránek, šířit Váš obsah od čtenáře k čtenáři (od zákazníka k zákazníkovi), posílit vědomí o značce i věrnost značce, vyšší počet fanoušků zvyšuje důvěryhodnost Vaší firmy i Vašich produktů, ať už jde o zboží nebo služby.

Každý sdílený příspěvek pro Vás znamená oslovení dalších a dalších lidí, kteří o Vás doposud neslyšeli a připomenutí se těm, kteří na Vás pozapomněli. Na sociálních sítích máte možnost „naslouchat“ svým zákazníkům, ale také obchodním partnerům.

Sociální sítě jsou také místem, kde můžete být tzv. lidští. Na rozdíl od webové stránky, která by měla být čistě profesionální, zde můžete mluvit o tom, co Vás zajímá, co se děje v oblasti Vašeho podnikání, ale také třeba komunikovat prostřednictvím obrázků či videí. Budete-li zde komunikovat čistě Vaši práci, lidé přestanou „poslouchat“.

Mějte trpělivost, marketing prostřednictvím sociálních médií je běh na dlouhou trať, úspěch nepřijde přes noc. Budete-li však naslouchat, komunikovat a pracovat s informacemi, které se prostřednictvím sociálních sítí dozvíte, úspěch se dostaví.

Pokud máte pocit, že je správa sociálních sítí nad Vaše síly, ať už proto, že si nevíte s komunikací na nich rady, nebo jen nemáte čas se jim dostatečně věnovat, svěřte jejich správu nám. Věříme, že Vám dokážeme pomoci ze sociálních sítí vybudovat plnohodnotný marketingový nástroj.
optimmedia_socialni_site_02

Nahoru © optimmedia 2015 / marketing / public relations / media